Skip to content

Limfocitai Virš Normos

  • by

Limfocitai yra baltieji kraujo kūneliai, kurie atlieka svarbų vaidmenį mūsų imuninėje sistemoje, padėdami kovoti su infekcijomis ir ligomis. Tačiau kai limfocitų kiekis kraujyje viršija normą, tai gali būti ženklas, kad organizme vyksta kažkas negerai. Šiame straipsnyje apžvelgėme šios būklės priežastis, simptomus, diagnozę ir gydymo galimybes.

Limfocitų norma

Limfocitų kiekis kraujyje paprastai matuojamas atliekant bendrą kraujo tyrimą. Paprastai suaugusių žmonių limfocitų kiekis svyruoja nuo 1000 iki 4800 limfocitų mikrolitre kraujo. Kiekvienas atvejis gali būti skirtingas, todėl svarbu konsultuotis su gydytoju, jei tyrimo rezultatai rodo anomalijų.

Limfocitų padidėjimo priežastys

Infekcijos

Viralines infekcijos: Dažniausiai limfocitų kiekis padidėja dėl virusų sukeltų infekcijų, tokių kaip gripas, mononukleozė ar hepatitas. Virusų atakai organizmo imuninė sistema reaguoja didindama limfocitų gamybą, kad kovotų su patogenais.

Bakterinės infekcijos: Nors limfocitai dažniausiai susiję su virusinėmis infekcijomis, taip pat galima pastebėti padidėjusį kiekį bakterinių infekcijų atveju. Pavyzdžiui, tuberkuliozė ir tam tikros autoimuninės ligos gali laikinai padidinti limfocitų skaičių.

Autoimuninės ligos

Autoimuninės ligos, tokios kaip reumatoidinis artritas, sistemos raudonoji vilkligė (SLE) ar Sklerodermija, sukelia imuninės sistemos sutrikimus, dėl kurių limfocitai pradeda atakuoti savo paties organizmo audinius. Dėl to imuninė sistema reaguoja per dideliu limfocitų gaminimu.

Onkologinės ligos

Nemažai limfocitų padidėjimo atvejų gali būti susiję su vėžiu. Leucemija, limfoma ir kiti kraujo vėžiai gali sukelti nekontroliuojamą limfocitų gamybą. Tokios ligos bruožas yra ne tik padidėjęs limfocitų kiekis, bet ir kitų kraujo kūnelių funkcijų sutrikimai.

Simptomai

Padidėjęs limfocitų skaičius dažnai nesukelia jokių specifinių simptomų. Tačiau, priklausomai nuo pagrindinės ligos, gali atsirasti tam tikri požymiai, pavyzdžiui:

– Karščiavimas
– Nuovargis
– Svorio kritimas
– Naktinis prakaitavimas
– Žarnyno sutrikimai

Diagramos ir tyrimai

Diagnozuoti padidėjusius limfocitus galima tik atlikus kraujo tyrimus. Jei kraujo tyrimas rodo limfocitų kiekio padidėjimą, gydytojas gali rekomenduoti papildomus tyrimus, kad nustatytų tikslią ligos priežastį. Tai gali apimti:

– Biocheminius kraujo tyrimus
– Serologinius tyrimus
– Imunologinius tyrimus
– Kaulų čiulpų biopsiją (jei įtariama onkologinė liga)

Gydymas

Gydymo metodai priklauso nuo priežasties, dėl kurios padidėjo limfocitų skaičius.

Infekcinių ligų gydymas

Jei limfocitų padidėjimo priežastis yra infekcija, gydytojai gali skirti antivirusinius ar antibiotikų vaistus, priklausomai nuo patogeno.

Autoimuninių ligų gydymas

Autoimuninių ligų atveju gydymas gali apimti imunosupresantus ar steroidus, siekiant sumažinti imuninės sistemos aktyvumą ir užkirsti kelią tolesniam savo audinių pažeidimui.

Onkologinis gydymas

Jei padidėjusių limfocitų priežastis yra onkologinė liga, gydymas gali apimti chemoterapiją, radioterapiją ar net chirurgiją, priklausomai nuo ligos stadijos ir tipo.

Išvados

Limfocitų kiekis yra svarbus rodiklis mūsų organizmo sveikatai. Virš normos esančių limfocitų buvimas gali signalizuoti apie įvairias ligas, todėl svarbu kreiptis į gydytoją, jei turite klausimų ar nerimo dėl savo sveikatos. Laiku diagnozuota ir tinkamai gydoma liga gali smarkiai pagerinti gyvenimo kokybę ir užkirsti kelią rimtesnėms sveikatos problemoms.