Skip to content

Kraujavimas po dantų procedūrų: ką daryti?

Kraujavimas po dantų procedūrų yra gana dažna situacija, kuri gali sukelti nerimą tiek pacientams, tiek dantų gydytojams. Tokie atvejai dažniausiai atsitinka po dantų ištraukimo, plokštelės ar implantų įstatymo bei kitų invazinių dantų gydymo procedūrų. Suprasti, kaip tinkamai reaguoti ir ką daryti šioje situacijoje, yra labai svarbu.

Kraujavimo priežastys po dantų procedūrų

Kraujavimas, kuris pasireiškia po dantų procedūrų, gali būti natūrali organizmo reakcija. Kai kurioms procedūroms, ypač toms, kurios susijusios su destruktyviu audinių poveikiu, būdingas didesnis kraujavimas.

1. Dantų ištraukimas

Dantų ištraukimo metu gali būti pažeidžiami kraujagyslės, todėl natūralu, kad po procedūros gali pasireikšti kraujavimas. Dantų gydytojas visada informuoja pacientą apie tai, kad tam tikrą laiką po procedūros galima tikėtis kraujavimo.

2. Dantų implantai

Implantacijos procedūra taip pat gali sukelti kraujavimą, nes tai apima chirurginį įsikišimą į dantų audinius. Tam tikri veiksniai, pavyzdžiui, paciento amžius ir sveikatos būklė, gali turėti įtakos kraujavimo intensyvumui.

3. Gingivitas ir periodontitas

Jeigu pacientas turi dantenų uždegimą ar periodontitą, tai gali padidinti kraujavimo riziką po bet kurios dantų procedūros. Tokiais atvejais būtina atlikti gydymą, kad būtų sumažintas uždegimas.

Ką daryti, jei po procedūros kraujuoja?

Jeigu po dantų procedūros pastebėjote kraujavimą, svarbu nepanikuoti. Yra keletas veiksmų, kurių galite imtis, kad sumažintumėte kraujavimą.

1. Spaudimas burnai

Pirmas ir svarbiausias žingsnis – uždėti švarų marlės ar servetėlės gabalėlį ties kraujuojančia vieta ir švelniai spausti 30–60 minučių. Tai padės sustabdyti kraujavimą, nes spaudimas sumažins kraujagyslių pralaidumą ir skatins krešėjimą.

2. Šaldymas

Taip pat gali būti naudinga uždėti šaldytą produktą (pavyzdžiui, ledo pakuotę) ant veido šalia kraujuojančios vietos. Atminkite, kad reikia šaldyti ne ilgiau kaip 15 minučių, kad nesukeltumėte audinių pažeidimo.

3. Skausmo valdymas

Po dantų procedūros gali būti patariama vartoti skausmo malšintuvus, tokius kaip ibuprofenas ar paracetamolis. Tačiau reikia vengti acetilsalicilo rūgšties (aspirino), nes jis gali padidinti kraujavimo riziką.

Kada kreiptis į dantų gydytoją?

Jeigu po atliktos procedūros kraujavimas tęsiasi ilgiau nei 24 valandas arba yra intensyvus, būtina kreiptis į dantų gydytoją. Šios situacijos gali rodyti komplikacijas, tokias kaip infekcija ar kraujavimas iš giliųjų audinių.

1. Intensyvus kraujavimas

Jei kraujavimas yra gausus ir nepavyksta jo sustabdyti su namuose taikomomis priemonėmis, svarbu nedelsiant vykti pas specialistą.

2. Simptomai, lydintys kraujavimą

Jei kraujavimą lydi kitų simptomų, tokių kaip stiprus skausmas, patinimas ar karščiavimas, tai yra ženklas, kad reikalinga medicininė pagalba.

Patarimai po dantų procedūrų

Po dantų procedūrų rekomenduojama laikytis tam tikrų rekomendacijų, kad būtų išvengta komplikacijų.

1. Venkite fizinio krūvio

Pirmąją dieną po procedūros stenkitės vengti sunkių fizinių krūvių, kurie gali padidinti kraujospūdį ir paskatinti kraujavimą.

2. Suvartokite minkštą maistą

Pirmąsias dienas po procedūros rekomenduojama valgyti minkštą maistą, kad būtų sumažinta dantenų dirginimo ir kraujavimo rizika.

3. Rūpinkitės burnos higiena

Po dantų procedūrų svarbu toliau laikytis burnos higienos taisyklių, tačiau būtina išvengti tiesioginio kontaktavimo su operuota vieta.

Kraujavimas po dantų procedūrų gali būti nerimą keliantis, tačiau teisinga reakcija ir tinkami veiksmai gali padėti greitai ir veiksmingai spręsti šią situaciją.